Magazyny – jak nie przepłacać?

Magazyny – jak nie przepłacać?

Wynajmowanie magazynów to gigantyczny biznes, znacznie większy, niż może się wydawać osobom, które nigdy dotąd nie miały styczności z tym segmentem rynku nieruchomości. Magazyny na wynajem to zwłaszcza w różnych centrach logistycznych, największych miastach i węzłach komunikacyjnych, gigantyczne przestrzenie wykorzystywane przez niezliczone podmioty gospodarcze. W każdym przypadku wynajem magazynów to określone koszty, które trzeba ponieść, jeśli chce się w takim miejscu przechowywać swoje towary.

Oczywistym jest, że trzeba zrobić rachunek ekonomiczny i dokładnie policzyć, czy magazynowanie w ogóle ma sens z biznesowego punktu widzenia. Warto jest jednak też dążyć do minimalizacji kosztów przedsięwzięcia. Jak się do tego zabrać?

Brak zbędnych funkcji

Za najważniejsze można uznać to, by wynajem magazynów odbywał się w sposób racjonalny, czyli by obejmować tylko to, co jest nam realnie potrzebne. Jeśli potrzebujemy magazynu suchego i zacienionego, nie będziemy potrzebować magazynu klimatyzowanego, za co trzeba dodatkowo słono zapłacić. Zwykły magazyn o odpowiednim standardzie w zupełności wystarczy. Istnieje bardzo wiele dodatkowych funkcji i możliwości jakie można wybrać, ale zdecydowana większość z nich jest zupełnie niepotrzebna. Zawsze trzeba szukać takiego magazynu, który będzie oferował dokładnie to, czego potrzebujemy i niczego więcej, ponieważ każda dodatkowa funkcjonalność to tylko niepotrzebne koszty.

Odpowiednio długa umowa

Magazyny to rodzaj nieruchomości, więc wynajem magazynów wiąże się z taką samą umową, jak w przypadku wynajmu dowolnych innych nieruchomości. Dlatego trzeba tutaj działać w podobny sposób, czyli na przykład zadbać o odpowiedni czas umowy oraz o to, by magazyny wynajmować z opcją opuszczenia ich w czasie, który nam odpowiada. Jeśli istnieje możliwość, że z dnia na dzień będziemy mogli magazyn opuścić, niech nasza umowa przewiduje możliwie szybkie i bezproblemowe zrezygnowanie z dalszej części okresu wynajmu lub pozwala na odzyskanie przynajmniej części pieniędzy.

Więcej na https://www.warehouses.pl/pl/

Podobne artykuły:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *