Kupujemy męską koszulę: jaki kołnierzyk wybrać?

Kupujemy męską koszulę: jaki kołnierzyk wybrać?

Kupujemy męską koszulę: jaki kołnierzyk wybrać?

Wybierając się na zakupy najczęściej zwracamy uwagę na kolor koszuli. Rzadko pamiętamy, że należy zwrócić uwagę także na to, jaki rodzaj kołnierzyka został do niej wszyty. Rodzaj kołnierzyka i kolor koszuli zadecydują bowiem o tym jaki będzie ona miała charakter.

Cutaway

Kołnierzyk ten występuje także włoski lub Hai. To kołnierzyk o rozłożystym kroju. Jest uważany za wyjątkowo elegancki, a więc wszywany jest do koszul o formalnym charakterze. Znawcy męskiej elegancji uważają, że kołnierzyk Cutaway, którego skrzydełka po rozłożeniu utworzą prostą linię w skali od 1 do 10 otrzyma 10. Oczywiście za elegancję. Koszule z kołnierzykiem Cutaway można nosić z muszką. Pasuje do nich także krawat. Można go wyjątkowo ładnie wyeksponować za sprawą mocno od siebie oddalonych wyłogów kołnierzyka.

Kent

To wyjątkowo klasyczny krój kołnierzyka. Koszule z tym fasonem kołnierzyka pasują do różnych stylizacji. Kent to kołnierzyk bardzo wąski, nie pasują do niego krawaty zawiązane na szeroki węzeł. Najbardziej eleganckie wygląda krawat, który zostanie zawiązany w węzeł four-in-hand.

Łamany

Wszywany jest wyłącznie do formalnych, wieczorowych koszul noszonych z frakiem, smokingiem lub surdutem. Skrzydełka w tym kołnierzyk są załamane. Panowie noszą do nich plastron, musznik lub muchę.

Winchester

Spotykany jest tylko w jednym fasonie męskich koszul. Jego nazwa nawiązuje do typu koszul, stosuje się go wyłącznie w koszulach Winchester. Koszule i kołnierzyk noszą również nazwę maklerka. Cechą charakterystyczną jest inny kolor gorsu, a inny kołnierzyka. Klasyczna koszula Winchester ma biały kołnierzyk i białe mankiety. Koszule Winchester sprawdzają się w stylizacjach biurowych oraz na spotkaniach biznesowych. Koszule Winchester noszą nie tylko mężczyźni, ale również kobiety.

Button down

To kołnierzyk, który do gorsu koszuli przypiętym jest małymi guzikami. Koszule z tym kołnierzykiem pasują do nieformalnych stylizacji. Krawat do kołnierzyka button down powinien być zawiązany na wąski i prosty węzeł.

Podobne artykuły:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *