Fasony butów, które kochają kobiety

Fasony butów, które kochają kobiety

Fasony butów, które kochają kobiety

W szafie każdej kobiety znajdziemy kilka par różnych butów. Są kobiety dla, których kupowanie nowych butów stało się prawdziwą obsesją. W ich garderobie znajdziemy ogromną liczbą butów. Jakie buty kobiety upodobały sobie najbardziej? Jakie są cechy charakterystyczne dla poszczególnych fasonów?

Szpilki

Ich obcas jest bardzo wysoki i do tego niezwykle cienki. Szpilki kobiety zaczęły nosić dopiero w latach 20. ubiegłego wieku. Do niezwykle pożądanych przez kobiety butów urosły jednak dopiero trzydzieści lat później za sprawą Christiana Diora. Szpilki mają bardzo mocno wyciętą część cholewkową, wiele modeli ma także smukłe i wydłużone noski. Wysokość obcasa nie jest z góry ustalona. Zależy od aktualnie panujących trendów i wyobraźni projektantów. Najwyższe jak dotąd szpilki są pomysłu Christiana Lauboutin. Wysokość ich obcasa wynosi 20 centymetrów. Chodzenie w szpilkach jest trudne, szczególnie jeśli wybierzemy model z bardzo cienkimi i bardzo wysokimi obcasami. Ortopedzi są zdania, że szpilki to jeden z najbardziej niezdrowych fasonów damskich butów, nie przeszkadza to jednak żadnej kobiecie.

Chanelki

Dwukolorowe pantofle zaprojektowane przez Coco Chanel są dzisiaj synonimem elegancji. Czółenka Coco Chanel stworzyła pod koniec lat 50. Z miejsca przypadły one do gustu Paryżankom. W ślad za nimi zaczęły je nosić kobiety z całej Francji, później także z całej Europy. Z czasem zostały zapomniane, jednak znów wróciły do łask. W zależności od modelu chanelki mają odcięty nosek z kontrastowo zestawionych kolorów (klasyczne są beżowo-czarne. Czarny jest nosek) lub z różnych rodzajów skóry.

Peep-toe

Po raz pierwszy na ulicach pojawiły się w latach 50. Są to czółenka z bardzo delikatnie wyciętym noskiem; mogą odsłaniać jeden lub dwa palce. Wycięcie stosowane jest nie tylko w pantofelkach, ale także w botkach. Botki z wycięciem na palce pasują do wielu stylizacji. Czółenka peep-toe nie pasują do formalnych stylizacji. Nosi je j bez rajstop i pończoch. Mile widziany jest efektowny pedicure.

Podobne artykuły:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *