O czym pamiętać, kiedy mamy żylaki?

O czym pamiętać, kiedy mamy żylaki?

O czym pamiętać, kiedy mamy żylaki?Poważnym problemem, który dotyka coraz więcej osób w różnym wieku są żylaki. Ich powstanie oznacza nieprawidłowy przepływ krwi w żyłach. Podpowiadamy o czym pamiętać, aby wspomóc przepływanie krwi i zminimalizować ryzyko groźnych dla życia powikłań.

Zimny prysznic na dzień dobry

Warto zaprzyjaźnić się z chłodnym prysznicem, który doskonale wpływa na krążenie krwi w nogach. Chłodny strumień wody należy kierować, posuwając się od stóp ku górze. Najpierw masujemy nim zewnętrzną stronę nóg, następnie wewnętrzną. Po wytarciu ciała warto wmasować w skórę maść zawierającą wyciąg z kasztanowca bądź arniki.

Odpoczynek w określonej pozycji

Osoby, u których powstały żylaki powinny odpoczywać z nogami uniesionymi do góry. Optymalnie, jeśli będą one znajdowały się powyżej poziomu serca. Taka pozycja sprawia, że krew zdecydowanie łatwiej odpływa, nie tworzą się zastoje.

Pokochaj ruch

Ruch powinni pokochać wszyscy. Tyczy się to również osób, których problemem są żylaki. Warto każdego dnia wyjść chociaż na krótki spacer. Długie pozostawanie bez ruchu sprawia, że krew nie może krążyć prawidłowo. Jeśli mamy możliwość, warto zastępować windę schodami, a autobus pieszym spacerem.

Luźne ubrania

Błędem popełnianym przez osoby borykające się z żylakami jest zakładanie obcisłych ubrań. Żyły są wówczas ściśnięte, przez co krew nie może prawidłowo krążyć. W efekcie dochodzi do jej zastojów. Podobnie działa zakładanie nogi na nogę. W przypadku kobiet bardzo ważne jest również właściwe obuwie. Niestety, panie, których nogi usiane są żylakami powinny wystrzegać się noszenia szpilek. Nogi są w nich specyficznie ułożone, co sprawia, że mięśnie nie są w stanie prawidłowo pompować krwi.

Żylaki to poważny problem, który w wielu wypadkach wymaga pomocy lekarza. Na szczęście można samodzielnie uprawnić przepływ krwi w żyłach, stosując się do przedstawionych powyżej rad. Nie są one trudne, a dzięki nim nasze żyły będą pracowały lepiej. Jest to o tyle istotne, że nieleczone żylaki mogą prowadzić do powstawania zatorów.

Podobne artykuły:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *